Usługi serwisowe

FMT Group koncentruje się nie tylko na sprzedaży produktów, ale szczególną wagę przykłada również do konserwacji i serwisu.

W FMT Group nasze dobrze wyszkolone i wykwalifikowane zespoły zapewniają doskonałą obsługę posprzedażową, aby zapewnić Państwu maksymalną satysfakcję. Zależy nam na otrzymywaniu pozytywnych opinii od naszych klientów, dlatego nasze zespoły posprzedażowe upewniają się, że spełniamy wszystkie wymagania klientów na czas.

Usługi serwisowe

Od ponad 20 lat służymy naszym klientom wysoką jakością usług.


uslugi

KONSERWACJA

Nasz zespół konserwatorów jest zobowiązany do zapewnienia Państwu najwyższej jakości usług i napraw, z szybką reakcją, która obejmuje wsparcie 24/7. Oferujemy różnorodne umowy serwisowe, które zaspokajają potrzeby każdego klienta. Oferujemy nie tylko zróżnicowane pakiety umów serwisowych i konserwacyjnych, ale także dostosowujemy się do potrzeb każdego klienta, opracowując na żądanie umowy dostosowane do jego potrzeb.

uslugi

NAPRAWA AGREGATÓW

Oferujemy szereg innowacyjnych i efektywnych kosztowo rozwiązań, od zwykłego serwisu po remont kapitalny obejmujący wymianę wszystkich uszkodzonych części, naprawę pomp, czyszczenie głowic silnika i chłodnic oraz zastosowanie oryginalnych części zamiennych w celu zapewnienia długotrwałej i niezawodnej pracy.

uslugi

USŁUGI NA WEZWANIE

Nasz serwis dyżurny jest obsługiwany 24 godziny na dobę przez zespół wysoko wykwalifikowanych techników serwisowych i kierowników technicznych posiadających wszechstronną wiedzę elektryczną i mechaniczną na temat awarii i napraw w energetyce.

Co to jest konserwacja okresowa?

Każde urządzenie takie jak agregat prądotwórczy, stabilizator napięcia, UPS wymaga konserwacji i serwisowania.

Kontrole i usługi powinny być przeprowadzane w sposób ciągły, okresowy, aby urządzenia pracowały wydajnie przez dłuższy czas.

Te kontrole i usługi nazywane są konserwacją okresową.

Usługa ta może być wykonywana:

  • Tylko wtedy, gdy jest to konieczne (przypadki awaryjne), gdy usługa jest zamówiona.
  • Gdy podpiszesz umowę na okresową konserwację urządzeń.

Dlaczego potrzebna jest konserwacja okresowa?

Wielu z Was może zastanawiać się, po co potrzebne są okresowe przeglądy, skoro zakupione urządzenie jest na gwarancji? Wszystkie problemy i usterki powinny być rozwiązane przez naszych specjalistów, ponieważ urządzenie jest na gwarancji.

Taka koncepcja jest bardzo błędna, ponieważ gwarancja obejmuje jedynie usterki, które mogły powstać podczas produkcji i montażu urządzeń w fabryce. Natomiast problemy lub usterki, które wynikają z niewłaściwego przenoszenia, niewłaściwego użytkowania urządzenia lub użytkowania urządzenia poza dozwolonymi warunkami powodują, że urządzenie traci gwarancję. Aby uniknąć tych problemów, warto postawić na przeglądy okresowe.

Z pewnością pierwsza opcja jest błędna i prowadzi do uszkodzenia urządzenia. Może doprowadzić do wyłączenia gwarancji na te urządzenia, natomiast opcja B sprawia, że urządzenie jest stale pod kontrolą specjalistów.

Jakie korzyści daje umowa na okresową konserwację?

  • Zapewnia ona trwałość urządzenia i jego efektywne działanie.
  • Dzięki umowie o okresowej konserwacji można uzyskać lepsze ceny za przeglądy i usługi.
  • Zapewnia, że urządzenie nie straci gwarancji z powodu różnych usterek.

Najczęściej zadawane pytania

Generator diesla to połączenie silnika diesla z generatorem elektrycznym, który przekształca energię mechaniczną w energię elektryczną. Powszechnie preferowane są silniki Diesla, benzynowe i na gaz ziemny, które zapewniają energię mechaniczną.

Alternator jest wirującą maszyną elektryczną, która przekształca obrotową energię mechaniczną w energię elektryczną. Układ sprzężony z silnikiem wysokoprężnym to generator wysokoprężny. Silnik Diesla używany jako źródło napędu pracuje z olejem napędowym i przekształca energię chemiczną w energię mechaniczną rotacji.

Energia elektryczna generowana przez generator diesla może sterować urządzeniami takimi jak: bezpiecznik, stycznik, wyłącznik (automatyczny wyłącznik prądu) oraz zasilanie indukcyjne. Ponadto istnieją jednostki sterujące i alarmowe, które mierzą i monitorują ważne parametry generatora.

Główne elementy generatora elektrycznego można szeroko sklasyfikować w następujący sposób:

  • Silnik
  • Alternator
  • Układ paliwowy
  • Regulator napięcia
  • Układ chłodzenia i układ wydechowy
  • Układ smarowania
  • Ładowarka akumulatorów
  • Panel sterowania
  • Zespół główny/rama

Generatory prądu stałego są najczęściej używane w sytuacjach awaryjnych, np. podczas przerwy w dostawie prądu. Idealnie nadają się do zastosowań, w których istnieje inne niezawodne źródło ciągłego zasilania, takie jak energia elektryczna. Zaleca się ich stosowanie najczęściej tylko w czasie przerwy w dostawie prądu oraz podczas regularnych testów i konserwacji.

Moc znamionowa może być określona jako "nieograniczony czas pracy", lub zasadniczo generator, który będzie wykorzystywany jako podstawowe źródło zasilania, a nie tylko jako zapasowe lub rezerwowe. Generator o mocy podstawowej może dostarczać energię w sytuacji, gdy nie ma źródła zasilania, co często ma miejsce w zastosowaniach przemysłowych, takich jak górnictwo lub wydobycie ropy naftowej i gazu, zlokalizowanych w odległych miejscach, gdzie sieć nie jest dostępna.

Moc ciągła jest podobna do mocy pierwotnej, ale ma wartość znamionową dla obciążenia podstawowego. Może dostarczać energię w sposób ciągły do stałego obciążenia, ale nie ma zdolności do obsługi warunków przeciążenia lub pracy ze zmiennymi obciążeniami. Główna różnica między mocą podstawową a ciągłą polega na tym, że agregaty prądotwórcze o mocy podstawowej są ustawione na maksymalną moc dostępną przy zmiennym obciążeniu przez nieograniczoną liczbę godzin i zazwyczaj mają możliwość przeciążenia o 10% lub więcej na krótki czas.

Podstawową różnicą pomiędzy kW (kilowat) a kVA (kilowolt-amper) jest współczynnik mocy. kW jest jednostką mocy rzeczywistej, a kVA jest jednostką mocy pozornej (lub mocy rzeczywistej plus mocy biernej). Współczynnik mocy, o ile nie jest zdefiniowany i znany, jest więc wartością przybliżoną (zwykle 0,8), a wartość kVA będzie zawsze wyższa niż wartość dla kW.

Współczynnik mocy (pf) jest zwykle definiowany jako stosunek kilowatów (kW) do kilowoltów (kVa), które są pobierane z obciążenia elektrycznego, co zostało omówione bardziej szczegółowo w powyższym pytaniu. Jest on określany przez podłączone do generatora obciążenie. Współczynnik mocy (pf) na tabliczce znamionowej generatora odnosi wartość kVa do wartości znamionowej kW (patrz wzór powyżej). Generatory o wyższym współczynniku mocy skuteczniej przekazują energię do podłączonego obciążenia, natomiast generatory o niższym współczynniku mocy nie są tak wydajne i powodują wzrost kosztów energii. Standardowy współczynnik mocy dla generatora trójfazowego wynosi 0,8

Automatyczny przełącznik transferowy (ATS) przenosi zasilanie ze standardowego źródła, jak np. sieć energetyczna, na zasilanie awaryjne, jak np. generator, gdy standardowe źródło ulegnie awarii. ATS wyczuwa przerwę w zasilaniu na linii i z kolei sygnalizuje panel silnika do uruchomienia. Gdy standardowe źródło zostanie przywrócone do normalnej mocy, ATS przekazuje moc z powrotem do standardowego źródła i wyłącza generator.

Automatyczne przełączniki transferowe są często używane w środowiskach o wysokiej dostępności, takich jak centra danych, plany produkcyjne, sieci telekomunikacyjne i tak dalej.

Ogólnie rzecz biorąc, większość komercyjnych generatorów może być przekształcona z 60 Hz na 50 Hz. Ogólna zasada mówi, że maszyny 60 Hz pracują przy 1800 Rpm, a generatory 50 Hz przy 1500 Rpm. W przypadku większości generatorów zmiana częstotliwości będzie wymagała jedynie zmniejszenia obrotów silnika. W niektórych przypadkach konieczna może być wymiana części lub wprowadzenie dalszych modyfikacji.

Większe maszyny lub maszyny już ustawione na niskie Rpm są inne i powinny być zawsze oceniane na podstawie przypadku. Wolimy, aby nasi doświadczeni technicy przyjrzeli się szczegółowo każdemu generatorowi w celu określenia wykonalności i tego, co będzie wymagane.

Dla bezpiecznej instalacji, wybór odpowiedniej lokalizacji generatora jest ważny. Należy wziąć pod uwagę ostrzeżenia zawarte w instrukcji obsługi, aby instalacja była prawidłowa i kompletna. Aby uzyskać więcej informacji, można skontaktować się z generatorem Emsa. Musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki przy wyborze i miejscu montażu generatora i wykonać niezbędne kroki wykonawcze.

  • Wystarczający pobór czystego powietrza
  • Wystarczające odprowadzenie gorącego powietrza
  • Odpowiedni odpływ gazów spalinowych
  • Wyrównana betonowa podstawa lub wyrównany betonowy obszar identyfikacyjny
  • Ochrona przed niepożądanymi warunkami pogodowymi (słońce, ulewny deszcz, śnieg itp.)
  • Ochrona przed negatywnymi warunkami środowiskowymi (nadmierny kurz, wilgoć, wilgotność itp.)
  • Pozostawienie co najmniej 1m przerwy wokół generatora w celu umożliwienia pracy, zaprojektowanie drzwi wejściowych z uwzględnieniem możliwości zmiany lokalizacji agregatu z miejsca instalacji
  • Obszar instalacji powinien być wybrany w taki sposób, aby uniknąć wypadków przy pracy spowodowanych poślizgnięciem się i upadkiem z powodu pokrycia powierzchni lub wycieku oleju.
  • Jeśli instalacja będzie znajdować się na otwartym terenie, zespół generatora powinien być chroniony przed warunkami atmosferycznymi i należy zastosować agregat typu kabinowego

Jeśli generator pracuje pod małym obciążeniem, jego żywotność spada i może dojść do poważnych uszkodzeń.
Jest to szczególnie ważne przy większych mocach.

Minimalne dopuszczalne obciążenie dla generatorów rezerwowych wynosi 30% mocy rezerwowej.

Jeśli generator pracuje bez obciążenia lub z niewielkim obciążeniem, może dojść do:

  • Uszkodzenia korozyjne na częściach silnika
  • Zmniejszona jakość smarowania z powodu rozrzedzenia oleju smarowego
  • Biały dym
  • Wyciek oleju lub cieczy w układzie wydechowym i zasysania powietrza
  • Nagromadzenie węgla na pokrywach cylindrów lub kolektorze wydechowym

Etykieta zespołu generatora określa odpowiednią długość pracy (Standby, Prime).

Użytkowanie powyżej ustalonych warunków pracy prowadzi do następujących problemów:

  • Zmniejszona żywotność silnika
  • Przegrzanie silnika
  • Zwiększona erozja silnika
  • Przegrzanie uzwojeń alternatora, podatność na uszkodzenia izolacji
  • Rozrzedzenie oleju smarowego i spadek ciśnienia oleju

Generatory muszą być testowane pod obciążeniem przynajmniej raz na 15 dni przez operatora przez 10 minut. Jeżeli generator nie będzie używany przez dłuższy czas, przechowywanie w "Instrukcji konserwacji i obsługi" powinno być wykonane przez autoryzowany serwis. Po długotrwałym przechowywaniu autoryzowany serwis powinien uruchomić generator. Jest to również związane z zakresem gwarancji.

Zespoły prądotwórcze mogą być połączone równolegle ze względu na redundancję lub wymagania dotyczące mocy. Synchronizacja generatorów pozwala na ich elektryczne połączenie w celu połączenia ich mocy wyjściowej. Połączenie równoległe identycznych generatorów nie będzie stanowiło problemu, ale należy dobrze przemyśleć ogólny projekt w oparciu o główny cel systemu.

Jeśli próbujesz połączyć równolegle różne generatory, projekt i instalacja mogą być bardziej złożone i musisz pamiętać o wpływie konfiguracji silnika, konstrukcji generatora i konstrukcji regulatora, aby wymienić tylko kilka.

Uzyskanie generatora, który może obsłużyć wszystkie potrzeby związane z wytwarzaniem energii, jest jednym z najtrudniejszych aspektów decyzji o zakupie. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię moc podstawowa, czy rezerwowa, jeśli Twój nowy generator nie jest w stanie spełnić Twoich wymagań, to po prostu nie będzie nikomu potrzebny, ponieważ może powodować nadmierne obciążenie jednostki, a nawet uszkodzić niektóre z podłączonych do niej urządzeń.

Określenie dokładnie, jaki rozmiar generatora kupić jest często bardzo trudne i obejmuje wiele czynników i rozważań.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na ten temat, można skontaktować się z nami bezpłatnie.